badania_eeg

1) badania wykonujemy bezpłatnie ze skierowaniem od naszych specjalistów,
2)  odpłatnie na życzenie pacjenta, cena badania wynosi 100 zł,

Jedno z ważniejszych badań układu nerwowego nie niesie ryzyka i jest dobrze tolerowane. W naszej pracowni dysponujemy najnowszym sprzętem ELMIKO EEG DIGI TRACK

eeg_foto

foto_elektrody

uwaga

Przed badaniem należy je umyć delikatnym, zwykłym szamponem, bez odżywki czy leków. Pamiętaj, że nie wolno używać żadnych produktów do stylizacji włosów, takich jak żele, pianki, jedwabie, lakiery, nabłyszczacze. Lepkie substancje mogłyby zakłócić przepływ prądu.

Powinnaś poinformować lekarza o ewentualnej padaczce. Personel jest przygotowany na pomoc pacjentowi w przypadku ataku, ale powinien wiedzieć o zagrożeniu, by podjąć wszelkie środki ostrożności. Należy zdjąć z głowy wszystkie spinki, a z uszu kolczyki.

na_czym_polega

Komórki mózgu „porozumiewają” się za pomocą impulsów elektrycznych o niewielkim natężeniu. Za pomocą elektrod przyłożonych do skóry czaszki bada się przepływ tych impulsów, czyli czynność bioelektryczną mózgu.
Elektrody rejestrują zmiany przepływu impulsów w neuronach – komórkach kory mózgowej. Aparatura odpowiednio je wzmacnia, by możliwe było dokładne ich zapisanie na wykresie elektroencefalografu (EEG).

co_jesc

Przez co najmniej 8 godzin nie wolno pić alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę i jej pochodne (kawy, herbaty, coca-coli). Należy jednak zjeść lekki posiłek.
Przed EEG dobrze się wyśpij – zmęczenie może mieć wpływ na czynność mózgu i zafałszować wyniki. Bywa jednak, że podczas badania konieczne będzie zapadnięcie w sen – wtedy zostaniesz poinformowana, że musisz skrócić sen nocny.

co_cie_czeka

By poprawić przewodnictwo elektrod, smaruje się je specjalnym żelem. Po nałożeniu na głowę czepka z elektrodami (od 16 do 24 elektrod), technik EEG zaproponuje pacjentowi aby położył się na leżance lub usadowił w fotelu.
Zostanie poproszony o zamknięcie oczu i pozostanie w bezruchu. Następnym etapem badania są próby pobudzania aktywności mózgu – fotostymulacja (otwieranie i zamykanie oczu, pacjenta oświetlać będzie lampa diodowa).
Należy spodziewać się też hiperwentylacji (wywołuje się ją częstymi, głębokimi oddechami). Badanie trwa do 40 minut.